Ostrov Kefalonia

Ostrov Kefalonia v Řecku se stává pravidelně každé léto vyhledávaným prázdninovým cílovým místem velkého množství turistů nejen z Evropy, ale ze všech zemí světa. Ti sem přijíždějí a přilétají strávit letní dovolenou u moře.

K ubytování během pobytu na Kefalonii je možné vybírat jak mezi hotely včetně all inclusive stravování, tak skromně zařízenými a zcela zřejmě ne moc drahými apartmány bez stravování. V prezentaci Kefalonie v materiálech cestovních kanceláří je jich k nalezení několik desítek a turisté mohou dlouze vybírat kde stráví na Kefalonii dovolenou.

Kefalonia náleží k největším ostrovům v Jónském moři a současně je 6. největším řeckým ostrovem. Zabírá skoro 800 km2. Hlavním městem je Argostoli a vedle vypůjčeného auta lze na jeho návštěvu vyrazit o dovolené ze vzdálenějších koutů Kefalonie lodí nebo autobusem.

Ostrov mezi lidmi proslavil velkofilm Mandolína Kapitána Corelliho, jež byl natočen právě na Kefalonii. Do té doby jej znalo jen pár skalních příznivcům Řecka, kteří už ale měli v malíčku skoro všechny řecké ostrovy a moc dobře věděli, proč tráví svou letní dovolenou právě na Kefalonii. I přesto ale Kefalonia stále nepatří mezi příliš exponovaná letoviska, tudíž i v dnešní době se tu dá v průběhu léta najít zastrčená pláž téměř bez lidí.

Pláže Kefalonie jsou jak písčité, tak oblázkové a mořská voda je tak modrá, až doslova přecházejí oči. Během jarních měsíců pak vše rozkvete a po celém ostrově je cítit příjemná vůně citrusů, oliv a eukalyptu.

V čase pobytu na ostrově se nabízí možnost udělat si lodní výlet na nedalekou Ithaku, popřípadě se dá vystoupat k vrcholům ostrovních hor. K prozkoumání ostrova je pak zřejmě nejlepší půjčit si auto či skútr. Typickým znakem většiny ostrovů v Egejském moři jsou větrné mlýny, které stojí i na Kefalonii. Nacházejí se severně od hlavního města Argostoli. Na gurmány na ostrově pak čekají pokrmy z mořských ryb nebo vyhlášené víno Robolla.