Ostrov Kréta v Řecku

Ostrov Kréta není jen největším řeckým ostrovem, ale patří také k nejrozmanitějším. Překrásné moře, divoké hory a spousta dalšího bohatství přitahují každoročně na Krétu dlouhé zástupy cestovatelů ze všech koutů světa, cestující v letní sezóně do Řecka na dovolenou u moře.

Zeměpisně náleží Kréta k nejjižnějším, a proto též k nejteplejším, cípům Evropy. Jistota příjemného počasí a slunečních paprsků během celého dne je zde skoro absolutní a tak se mohou turisté, jejichž dovolená se uskuteční právě na Krétě, těšit na dostatek tepla a horkého středomořského slunce.

V období letní turistické sezóny tu prakticky neprší a teploty se drží nad 25 stupni. Výhodou je, že sezóna tady trvá od jara do podzimu a turisté tak mají velkou šanci za tak dlouhé časové období najít nějaký ten last minute zájezd na Krétu za dobré peníze a dovolenou si užít i z pohledu finanční stránky.

Pověst říká, že právě na tomto ostrově se zrodil nejvyšší z bohů Zeus. Není ale jediným bohem, který má na Krétě svůj původ. Své stopy zde zanechala bohyně Evropa, Ariadna a celá řada dalších. Rozmanitost Kréty ovšem nesouvisí pouze s dávnými bájemi. I svou polohou nabízí ostrov turistům jednu zajímavost: ti si tu mohou o dovolené zaskotačit hned ve dvou mořích. Sever ostrova omývají vody Egejského moře, naproti tomu jeho jih již náleží k Libyjskému moři.

Na jižní pobřeží Kréty směřují na zájezdy především akční jedinci, kteří dlouho nevydrží na jednom místě. Nenachází se tu totiž mnoho pláží, ale naopak zdejší hory doslova lákají k trekkingu a lezení. Příkré skalní stěny tu padají až k hladině moře a tomu, kdo vystoupá až k vrcholu, se nabídnou působivé výhledy po blízké i vzdálené krajině a samozřejmě též na nekonečnou mořskou hladinu.

Sever ostrova zase 100%-ně uspokojí návštěvníky, toužící během zájezdu po pohodě a odpočinku na plážích s jemným pískem a o dovolené vyhledávající možnost užít si do poslední kapky slunce a jeho hřejivých paprsků.

Pro turisty, kteří na Krétu dorazí v rámci leteckého zájezdu relaxovat, je krétské severní pobřeží skutečným Eldorádem na zemi. Navíc v jižní části se nalézá hezká řádka míst, jež jsou téměř ideální pro potápění. Působivé poklidné zátoky a malebné vesničky ke všemu přirozenost Kréty jen dokreslují.