Návštěva Korfu

Řeckému ostrovu Korfu (někdy se mu též říká Kerkyra) se často přezdívá Zelený diamant nebo také středomořský smaragd. Díky poměrně vydatným dešťům a dobrému podnebí se tady skvěle daří všemožné fauně i flóře, jež přispívají ke kráse tohoto unikátního ostrova plného života. Jen pro zajímavost: na ostrově Korfu mohou turisté na dovolené obdivovat přes 40 druhů divokých orchideí.

Již v minulosti se řadilo Korfu k často navštěvovaným destinacím pro dovolenou během prázdnin a tento stav během posledních let ještě zintenzivněl. Již před více než 150 lety si tento ostrov zamilovala císařovna Sissy z Rakouska a vybudovala zde zámeček jménem Achilleion.

Momentálně je Korfu populární destinací hlavně pro dovolenkáře z Velké Británie, kteří na Kerkyru míří po stopách slavných osobností G. G. Byrona a Geralda Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se na ostrově ve vile Mon Repos pár kilometrů od města Korfu krátce po 1. světové válce narodil.

Kerkyra se může pyšnit hlavně místním, značně členitým pobřežím, které se táhne v délce čítající více než 2 stovky kilometrů. Zdejší pláže patří k těm nejhezčím a nejpůsobivějším v celém Středomoří.

Více než 50% z nich, hlavně na západě a severu ostrova, má písčitý povrch. Jen kousek o nich se nacházejí vyhlášená letoviska jako jsou Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží jsou pláže pokryté hlavně oblázky. Tuto pro někoho ne příliš pozitivní zprávu ale vyvažuje klidnější moře s teplejší vodou a také nijak intenzivní vítr jako fouká na severu Korfu. Na východě se nachází středisko Dassia, kam turisté mířící na ostrov na dovolenou k moři též často směřují.

Hlavní město ostrova Kerkyra je plné života. Na ty, kteří rádi nakupují, tu o jejich dovolené číhá přehršel obchůdků s nejrůznějšími pochutinami a suvenýry všeho druhu a různé restaurace a bary. V noci tu život určitě nekončí, protože má hezká řádka obchůdků otevřeno i těsně před 12. hodinou. Příznivci noční zábavy mohou na dovolené na ostrově zajít na některou z diskoték, jejichž provoz končívá obvykle až kolem 6. hodiny ráno.