Ostrov Limnos

Limnos, nevelký řecký ostrůvek, který není zatím ovlivňován masovým turismem, doslova vybízí k prožití snové dovolené. Leží v severní části Egejského moře a rozprostírá se na ploše asi 500 kilometrů čtverečních.

Vytvářejí jej prakticky dva malé ostrůvky, jež propojuje úzká šíje. Nejjižněji položené město Marina je současně i hlavním městem ostrova. Byl tu vybudován přístav jachet a město se pyšní opevněním z dob benátské říše a muzeem archeologie. Marina tvoří jakési centrum, kam míří o dovolené spousta návštěvníků za zábavou do restaurací a obchůdků.

Na celém, převážně hornatém ostrově, převládá poklidná harmonie, místní obyvatelé jsou neuvěřitelně vstřícní a s potěšení vyhoví i těm nejnáročnějším turistům. Místní restaurace již z dálky vábí na aroma čerstvě a chutně upravených ryb a mnoha dalších lahodných jídel, které uspokojí i ten nejnáročnější jazýček.

Za ochutnání určitě stojí zdejší domácí sýr, med a víno. Limnos je opravdovým eldorádem pro cestovní ruch a skvělým místem, kde lze prožít jedinečnou dovolenou. Stejně jako většina řeckých ostrovů je i Limnos opředen mýty a starověkými bájemi. Údajně na ostrově přebýval Hefáistos, bůh ohně, jenž zde měl jsou bájnou dílnu.

Výhodná poloha na jihu Evropy zaručuje turistům na dovolené na Limnosu příjemné teplé počasí po celou sezonu. Po většinu dní na nebi žhne horké středomořské slunce, které se schovává pouze s přicházející nocí. Déšť je tu velmi vzácný a návštěvníci Limnosu tak mají téměř stoprocentní záruku, že jim letní dovolená u moře neproprší. Za shlédnutí stojí místní háje, ale i liduprázdné pláže, kouzelné zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Celé pobřeží Limnosu je velmi členité a prý jsou zde k nalezení ty nejhezčí pláže ze všech Egejských ostrovů. Je skoro k neuvěření, že i když jde o tak malý ostrůvek, turisté tady mohou trávit dny své dovolené na téměř stovce pláží.

Ta nejhezčí nese název Plati Beach a jistě by ji neměl žádný turista, který tráví na ostrově dovolenou, vynechat. Jedná se o nejvyhledávanější pláž na ostrově.

Pobřeží se zlatavými plážemi s jemným pískem vábí návštěvníky k relaxaci a ke skotačení v průzračně čisté vodě, kde je možné se potápět a šnorchlovat. Ve většině jsou tu menší pláže, jenž bývají ukryté v malebných zátočinách a které jsou jistotou ničím nerušené dovolené.